Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

COSTERINA 2009

Czcionka:

X Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "COSTERINA 2009"

Lista nagrodzonych

Konkurs Literatury Kaszubskiej 

I Nagroda w edycji książki kaszubskiej (poezja dla dzieci)
dla Janusza Mamelskiego za Bôjczi kaszëbsczé

II Nagroda w edycji książki kaszubskiej (poezja)
dla Elżbiety Bugajny za Miłotã niosã


Konkurs Literatury Pomorskiej

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (reportaż)
dla Andrzeja Grzyba za Dorsze, orły i leming

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (informatory)
dla Kazimierza Ostrowskiego za  Bedeker chojnicki

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (albumy)
dla Dietera Zimmermanna za Gdańsk i bałtyckie kąpieliska Tom I i II

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (opracowania naukowe)
dla Zygmunta Rohde za Ludność polską Wejherowa i okolic w czasie II wojny światowej

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (eseje)
dla Kazimierza Nowosielskiego za Galerię o wybitnych malarzach i malarstwie współczesnym

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (proza dla dzieci)
dla Zbigniewa Żakiewicza za Ziutę Wędrowniczkę z Wysp Polinezji

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (proza)
dla Lucyny Legut za Romans kuchenny

II Nagroda w edycji książki pomorskiej (proza)
dla Stanisława Jankego za Drogę do Korony

II Nagroda w edycji książki pomorskiej (poezja)
dla Małgorzaty Borzeszkowskiej za U bramy

II Nagroda w edycji książki pomorskiej (poezja)
dla Zbigniewa Jankowskiego za Przypływ. Jednanie

III Nagroda w edycji książki pomorskiej (poezja)
dla Bożeny Ronowskiej za W rumiankowej dolinie

I Nagroda za edycję
dla Wydawnictwa Bernardinum za Gdańsk i bałtyckie kąpieliska


Wyróżnienia Literatury Pomorskiej

Dla Anieli Przywuskiej za monografię 
Smentowo graniczne

Dla Izoldy Wysieckiej za album 
Kościerzyna i okolice na dawnych pocztówkach

Dla Ks. Władysława Szulista za opracowanie naukowe 
Przeszłość obecnych obszarów diecezji pelplińskiej 1920-1939 Tom III

Dla Cezarego Obrachta – Prondzyńskiego za opracowanie naukowe 
Kaszubskich pamiątek skarbnice

Dla Zygmunta Szultki za opracowanie materiałów źródłowych 
Wizytacje domen bytowskiej i lęborskiej z XVI wieku

Dla Bogdana Wachowiaka za opracowanie materiałów źródłowych 
Wizytacje domen bytowskiej i lęborskiej z XVI wieku

Dla Lidii Burzyńskiej – Wentland za opracowanie naukowe 
Strajki szkolne w Prusach Zachodnich w latach 1906-1907

Dla Elżbiety Szada – Borzyszkowskiej za opracowanie wspomnień 
Nasze wspomnienia nie umierają

Dla Aleksandra Jurewicza za prozę  
Dzień przed końcem świata

Dla Barbary Kosmowskiej za prozę młodzieżową 
Puszka

Dla Anny Czerwińskiej – Rydel za prozę dziecięcą 
W szarym habicie i czarnym kapturze

Dla Stanisława Modrzewskiego za prozę 
Gdzie tataraki, gdzie jerzyki...

Dla Henryka Bulczaka za opracowanie naukowe 
Kartuzi na ziemiach polskich

Dla Bolesława K. Mazurkiewicza za 
Encyklopedię inżynierii Morskiej

 

Pisali o nas

Pisali o nas

Costerina 2009

Costerina 2009

Godziny otwarcia:

Wypożyczalnia dla dorosłych, Czytelnia popularno-naukowa, Pracownia internetowa IKONK@

poniedziałek
wtorek
ś
roda
czwartek
piątek
10:00-18:00
10:00-18:00
  8:00-15:00
10:00-18:00
10:00-18:00


Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży

poniedziałek
wtorek
ś
roda
czwartek
piątek
10:00-17:00
10:00-17:00
  8:00-15:00
10:00-17:00
10:00-17:00

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny